شرکت فراب کالا ، در نظر دارد تا استانداردهای مرتبط با تصفیه آب و دستگاه های تصفیه آب را بیان کند تا خریداران قبل از  خرید ، بتوانند دستگاه استاندارد از غیر استاندارد را تشخیص دهند .

وقتی برای یک دستگاه تصفیه آب گواهینامه های مختلف صادر شود ، مصرف کننده می تواند نسبت به کیفیت و بهداشتی بودن آن اطمینان حاصل کند بنابراین قبل از خرید دستگاه های تصفیه آب دقت کنید که حتما دستگاه مورد نظر ، گواهینامه NSF‚WQA‚CE و FDA را دارا باشد و شما می توانید با خیالی آسوده آن را خریداری کنید و از کیفیت دستگاه و قطعات آن بهره مند شوید .

صدور گواهینامه NSF برای دستگاه تصفیه آب و نقش آن در کیفیت آب
NSF International ، شرکت بهداشت عمومی و ایمنی  است و یک سازمان غیر دولتی و غیر انتفاعی در توسعه استانداردها ، گواهینامه محصول برای سلامت عمومی و ایمنی بدن می باشد .

وقتی NSF برای دستگاه تصفیه آب صادر می شود به معنای آن است که آن دستگاه تحت روال های سختیگرانه مورد آزمایش قرار گرفته است تا توانسته است گواهینامه بهداشتی را کسب کند و توانسته است به مرحله استاندارد برسد . NSF ، استاندارد های دستگاه تصفیه آب را ایجاد می کند و تمامی استانداردها را مورد آزمایش قرار می دهد .

در واقع NSF برای دستگاه تصفیه آب ، کاهش آلودگی توسط فیلترها و حذف املاح مضر را تایید می کند . NSF در واقع برای تجهیزات آبرسانی گواهینامه صادر می کند تا به نگرانی های احتمالی مربوط به ایمنی تصفیه آب رسیدگی کند . در حقیقت NSF تایید می کند که برچسب زدن محصول جزء تبلیغات گمراه کننده نیست .

وقتی NSF  برای دستگاه تصفیه آب صادر می شود به این معنا است که :

–  که آبی که از طریق دستگاه تصفیه آب تصفیه شده است ، هیچ ماده شیمیایی مضر ندارد .

–  آن دستگاه تصفیه ؛ به لحاظ ساختاری مطابق با مشخصات آن است .

–  ارزیابی لوله های آب و فیلترهای آن را شامل می شود .

NSF/ANSI از استاندارهای مهم و ضروری در زمینه فیلترهای استاندارد دستگاه های تصفیه آب می باشد .

استاندارد FDA

سازمان FDA مسولیت حفظ و ارتقای سطح جامعه را دارد . این سازمان بر ایمنی مواد غذایی ، محصولات تنباکویی ، مکمل های غذایی ، واکسن ، دستگاه های پزشکی ، تزریق خون ، محصولات دامپزشکی نظارت دارد . گواهینامه FDA از سازمان دارو و غذای آمریکا به تولید کنندگان داده می شود . این گواهینامه بهداشتی بودن و سلامت عمومی محصول آن شرکت را تایید می کند . FDA در مورد دستگاه های تصفیه آب نیز صادر می شود و سلامت آن و فیلترهای آن را تایید می کند .

استاندارد WQA

گواهینامه WQA وظیفه بررسی کیفیت دستگاه های تصفیه آب صنعتی و خانگی را دارد و به مصرف کننده این اطمینان را می دهد که دستگاه خریداری شده کیفیت بالا را دارد و پس از تست و آزمایش های مختلف روی آن ، این گواهینامه برای آن دستگاه صادر می شود .

استاندارد CE

انطباق محصول را با قوانین و استاندارهای اروپا را نشان می دهد . محصولاتی که استاندارد CE را دارند ، می توانند در تمامی جهان عرضه شوند و مجوز ورود به بازارهای اروپایی را پیدا می کنند . گواهینامه CE نشان دهنده کیفیت بالای محصول ، ایمنی آن می باشد . محصولاتی که این گواهینامه را دارا می باشند می توانند به کشورهای دیگر صادر شوند