مقالات آموزشی

دلیل اهمیت استفاده از آب تصفیه شده در زندگی روزمره چیست ؟

اهمیت استفاده از آب تصفیه شده

وقتی بحث خرید یک دستگاه تصفیه آب و صرف هزینه باشد اطلاع از اینکه  چرا باید برای خرید دستگاه تصفیه آب هزینه صرف کنیم یا حتی اهمیت استفاده از آب تصفیه شده در زندگی چیست از مسائل مهم است.

آب سالم کمک میکند که بدن مواد مغذی ، مواد معدنی و ویتامین ها را به سلولهای خونی برساند.

 

 

اهمیت تصفیه آب برای تامین سلمت بدن

 

در سال های اخیر به دلیل رشد جمعیت و همچنین رشد صنایع گوناگون به شدت شاهد افزایش میزان آلاینده ها در هوا و آب ها هستیم.آلودگی های گوناگونی در آب وجود دارند که منشا بسیاری از آنها مواد شیمیایی مورد استفاده در منازل و صنایع است که این آلودگی ها تهدید های جدی برای سلامت محسوب میشوند.همچنین آب تصفیه نشده ممکن است شامل مقادیر بالایی از کلر ، باکتری ، نیترات ،نیتریت ،انگل ، ویروس ها و فلزات سنگینی چون سرب ، مس، آرسنیک و کادمیوم باشد.

طبعا آبی با این حجم از آلودگی میتواند به شدت برای سلامت انسان خطر آفرین باشد و با خود بیماری های گوناگونی به همراه بیاوردکه توجه به آنها ضرورت و اهمیت استفاده از از آب تصفیه شده را به سادگی آشکار میکند .

کلر

کلر موجود در آب طی طولانی مدت میتواد باعث ابتلاء به انواع سرطان از جمله سرطان ریه ،پستان و خون و…شود.کلر توانایی ایجاد بیماری های قلبی عروقی ، ناراحتی در استخوان ها ، ایجاد اثر منفی روی رشد ، خشکی پوست بدن ، تخریب پروتئین های لایه پوست ، آسیب به لایه دفاعی پوست ، تعغییر رنگ دندان ،بالا بردن حساسیت دندان ،تحریک و خارش پوست ، حساسیت و ریزش مو و از بین بردن مینای دندان را دارد.

فلزات سنگین

شاید ازمهم ترین دلایل که ما را به برسی اهمیت استفاده از آب تصفیه شده و نوشیدن آب سالم وا میدارد وجود فلزات سنگین در آب آشامیدنی  تصفیه نشده باشد چراکه این فلزات میتوانند باعث ایجاد اثرات مخربی مانند کاهش رشد اندام ها ،سرطان ، اختلال در سیستم دفاعی و عصبی شوند.وجود فلزاتی چون جیوه و سرب در آب آشامیدنی میتوانند احتمال مبتلا شدن به سندرم خود ایمنی را افزایش دهند، که بر اثر آن سیستم ایمنی بدن برخی از سلول ها و مولکول های بدن را بیگانه طلقی میکند و به آنها حمله میکند . نهایتا میتواند سبب بیماری های کلیوی ، اختلال در سیستم گردش خون ، روماتیس قلبی و ناراحتی های عصبی را ایجاد کند

فلزات سنگین اگر در آب آشامیدنی نوزاد شیر خوار یا خردسال باشد میتواند سبب کند ذهنی ، اختلال در یادگیری ، آسیب به سیستم عصبی ، اختلال حافظه و اختلالات حرکتی چون بیش فعالی یا تشنج شود.با علم به وجود این حجم از زیان آب تصفیه نشده به راحتی میتون به اهمیت استفاده از آب تصفیه شده پی برد و  بی توجهی به این مسئله و نادیده گرفتن مضرات آب آلوده در دراز مدت میتواند به شدت به سلامت ما و عزیزانمان آسیب وارد کند.

راه حل مشکل:

خوشبخنانه میتوان با بهره گیری از عملکرد دستگاه های تصفیه  میزان سلامت آب و در نتیجه سطح سلامت  افراد را افزایش داد.ODENSEUntitled 1 min

دستگاه تصفیه

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =