مقالات آموزشی

بهترین دستگاه سنجش سختی آب

بهترین دستگاه سنجش سختی آب

برای کسب اطلاعات و برسی دستگاه سنجش سختی آب ابتدا لازم است با اصطلاحی به نام سختی آشنا شویم.
سختی آب به معنای وجود انواع مواد معدنی ، نمک ها ، فلزات سنگین ، رسوبات ، حتی باکتری ها و کلر و اهک موجود در آب است.
برای اندازه گیری این سختی روش های مختلف اندازه گیری تقریبی یا دقیقی مثل دستگاه سختی سنج یا TDS متر وجود دارد.

روش های اندازه گیری سختی آب

  •  دستگاه TDSمتر

در انواع مختلفی این نوع از دستگاه ها متناسب با نیاز برای استفاده از نوع دستگاه تصفیه آب خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع از دستگاه های سختی سنج که به صورت دستی با نمایشگر دیجیتالی می باشد به راحتی قابل استفاده توسط خود خریدار نیز می باشد

با تهیه آن در منزل حتی می توان به بحث زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب پی برد.

  •  کیت های آزمایشگاهی

استفاده از کیت های آزمایشگاهی روش دیگری برای اندازه گیری سختی آب میباشد که از دقت کمتری نسبت به روش سنجش با دستگاه TDS متر برخوردار است

وظیفه دستگاه سنجش سختی آب چیست؟

دستگاه اندازه گیری سختی آب میزان سختی آب هر منطقه را مشخص می نماید.

با این اندازه گیری میتوان به سلامت دستگاه ونیاز یا عدم نیاز به تعویض فیلتر های دستگاه پی برد .

رفع  سختی آب:

  • موقت

برای رفع سختی موقت در آب میتوان از فیلتر آهک استفاده کرد.

  • دائم

در سختی دائم آب این موضوع به راحتی قابل حل نبوده و تنها با استفاده از دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس این موضوع قابل حل خواهد بود.

با توجه به مطالب بیان شده در بالا در بررسی میزان سختی آب نکته قابل تامل در این زمینه را می توان معرفی بهترین دستگاه سنجش سختی آب بیان نمود که یکی از مهم ترین مطالب در باب آگاهی خریداران در این زمینه می باشد.

بهترین دستگاه سنجش سختی آب کدام است؟

تی دی اس متر Meter TDS-3 سختی سنج آب در معرفی یکی از دستگاه های پرکاربرد سنجش سختی آب که از بهترین نوع این محصولات می باشد و به عنوان بهترین دستگاه سنجش سختی آب شناخته می شود دستگاه METER TDS-3 را معرفی کرد.

این مدل از دستگاه که میزان سختی آب و کیفیت آب را مشخص می نماید و با استفاده از آن علاوه بر بحث رفع سختی در آب می توان به بحث تعویض فیلتر ها و وجود نقص در سیستم دستگاه تصفیه آب پی برد و به راحتی به رفع این مشکل پرداخت.

سختی آب طبق استاندارد ها چقدر است؟

در استاندارد های مختلف میزان سختی آب مطلوب در بازه مشخصی قرار دارد که طبق استاندارد جهانی معمولا بهترین بازه در این مبحث را می توان بازه ۳۰ تا ۱۲۰ بیان نمود که عدد نمایان شده در این بازه اگر بیش از این حد باشد می تواند به عامل هایی که در بالا بیان شد مرتبط دانست.

روش استفاده از دستگاه سنجش سختی آب چگونه است؟

در زمینه استفاده از این دستگاه ها به راحتی می توانید مقداری از آب را درون یک لیوان ریخته و دستگاه را روشن نموده و در درون آب قرار دهید تا میزان سختی آب را برای شما نمایان سازد.

تحلیل عدد TDSمتر

با مشاهده میزان عدد کمتر از ۵۰ در دستگاه های TDS می توان به این موضوع پی برد که دستگاه تصفیه آب از دسته دستگاه های تصفیه آب استاندارد و با کیفیت می باشد.

اعداد بین ۵۰ تا ۱۲۰ نشان دهنده کیفیت مناسب آب است.

اعداد بالا تر از ۱۲۰ نشان دهنده سختی زیاد آب است که هر چه این مقدار بیشتر باشد کیفیت آب نامناسب تر خواهد بود.

خرید دستگاه سنجش سختی آب

فروش تی دی اس متر  در اکثر سایت و فروشگاه ها صورت میگیرد این قطعه قلمی شکل  علاوه بر کیفیت بالا در ابعاد کوچک و با قابلیت حمل آسان هست.

البته قیمت مناسب فروش این محصولات به سبب نبود واسطه در فروش یکی از مزیت های خرید از این مجموعه می باشد که سبب شده تا شما کمترین بها برای خرید دستگاه سختی سنج پرداخت نمایید.

تی دی اس متر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =