مقالات آموزشی

توضیحات جامع انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی

توضیحات تصفیه آب

توضیحات جامع انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی: استفاده و خرید تصفیه آب مناسب برای انسانی که همواره در پی یافتن راه افزایش کیفیت زندگی است بسیار کاربرد دارد. چرا که در دنیای صنعتی امروز با افزایش میزان آلاینده ها بحث سلامت بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه قرا گرفته است از مهم ترین فاکتور های سلامتی آب آشامیدنی مورد نیاز میباشد. از آنجایی که حجم زیادی از بدن ما را آب تشکیل میدهد کنترل کیفیت آن اهمیت زیاد دارد به طوریکه درصورت مشاهده هرگونه آلودگی در آن باید سریعا اقدام به رفع منشا آلودگی کرد و در صورتی که این امکان وجود نداشت اقدام به تصفیه آب کرد.

انواع تصفیه آب به شرح زیر میباشد:

خرید دستگاه تصفیه آب امروزه در انواع مختلف طراحی و ساخته می شود. با توجه به اینکه آلودگی آب نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده از این رو خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی به منظور تصفیه حجم بالایی از آب تولید شده اند به طوریکه ظرفیت تصفیه بیش از 4 متر مکعب آب را دارد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی:

 

آب شیرین کن صنعتی ، تصفیه آب صنعتی

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی یکی امروزه بر اساس نوع میزان آب تصفیه طراحی و ساخته می شود. فرقی نمی کند شما دستگاه را برای تصفیه آب کشاورزی، کارخانه می خواهید . فراب کالا مرکز تخصصی طراحی و نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی در ایران و کاشان می باشد.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

این گروه از دستگاه ها از نظر عملکرد و مکانیزم کلی بسیار شبیه دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند ولی ظرفیت تصفیه بالا تری دارند  البته که خرید و تهیه این دستگاه ها دقت و توجه بیشتری نیاز دارد و برای خرید تصفیه آب های نیمه صنعتی باید از فروشندگان معتبر کمک گرفت.

water filteration دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به منظور تصفیه آب منازل تولید شده اند و ظرفیت تصفیه بسیار پایین تری نسب به گروه تصفیه آب صنعتی دارند. سیستم های تصفیه آب خانگی چند دسته مختلف هستند که برخی عملکرد ساده تر و تعدادی پیچیده تر کار خود را انجام میدهند.

دستگاه تصفیه آب رومیزی

این نمونه از دستگاه تصفیه کوچک توانایی حذف مقداری از رسوبات درشت و برخی از مواد جانبی را دارد اما باز هم نمیتوان از این مدل دستگاه انتظار تصفیه کاملی را داشت چرا که حتی در بهترین شرایط قابلیت حذف املاح مضر و فلزات سنگین سرطان زا از آب را نخواهند داشت و جدای آن به دلیل اندازه کوچک و فضای کمی که اشغال میکنند  توان و ظرفیت آبدهی بالایی ندارد.

کلمنی

دستگاه تصفیه آب سر شیری

این نوع از دستگاه آب شیرین کن خانگی فقط از یک فیلتر ساده الیافی ساخته شده است. این دستگاه نصب ساده ای دارد به به طوری که تنها با آب سر شیر ظرفشویی نصب شود این دستگاه قابلیت تصفیه بالایی ندارد و فقط برای تصفیه املاح درشت مانند آنچه در سماور و کتری رسوب میکند کارایی دارد. به عبارتی سیستم تصفیه این نوع دستگاه تصفیه آب به حدی ساده است که گویا تنها کار فیلتر مرحله اول دستگاه های تصفیه را انجام داده است. بسته به نیاز در صورت تصفیه کوتاه مدت یا کم بودن رسوب در آب میتوان از این دستگاه استفاده کرد.

تصفیه

تصفیه آب سر شیری

 

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

در عصر دیجیتال و با پیشرفت هایی که داشته ایم به روز ترین سیستم تصفیه دنیای امروز تصفیه به روش  اسمز معکوس می باشد. اسمز معکوس چگونه کار میکند؟ در این روش تصفیه آب با کمک فشار پمپ ، آب از فیلتر ممبران که غشا نیمه تراوا دارد برای تولید آب تصفیه استفاده میشود. به منظور تولید آب تصفیه با استفاده از فشار حاصل از پمپ جریان اسمزی  آب را معکوس میکنند چراکه وقتی جریان طبیعی آب آب کمتر از فشار اعمال شده توسط پمپ باشد جریان آب معکوس خواهد شد. در تصفیه آب اسمز معکوس بسیاری از مواد شیمیایی و باکتری ها حذف شده و نیمی از آب به عنوان پسماند دور ریخته خواهد شد. روش تصفیه اسمز معکوس از بهترین وش های نمک زدایی از آب شور میباشد.

انواع برند های دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس
  • آکوا جوی (  aquajoy)
  •  معصومی
  •  سافت واتر  (soft water)
  • ادنسه ( odense )
  •  سی سی کا (cck  )

دستگاه ادنسه دارای اتصالات و موتور حک تایوان است این برند همچنین به منظور کاهش قیمت با حذف هزینه های اضافی دارای نمونه ایرانی تولید شده با اتصالات تمام تایوان و موتور و قطعات مونتاژ ایران میباشد. دستگاه ادنسه در مجموعه فراب دارای گارانتی و ضمانت نامه 1 ساله و آسان ترین شیوه نصب میباشد. همچنین این مجموعه علاوه بر odense فروش برند های cck و soft water و دیگر برند های مطرح با اتصالات تایوان را بر عهده دارد. هر یک از دستگاه های ذکر شده دارای نمونه های 5 تا 8 مرحله میباشد که بسته به نیاز و با توجه به سختی آب منطقه مورد سکونت میتوان تعداد مراحل را انتخاب کرد. برای اینکه راحت تر بتوانید تعداد مراحل دستگاه مورد نیاز خود را انتخاب کنید وظیفه و عملکرد فیلتر هر مرحله را بیان میکنیم. همچنین برای دیدن و خرید فیلتر تصفیه آب و خرید فیلتر یخچال می توانید به بخش فیلتر های تصفیه آب فراب کالا مراجعه کنید.

فیلتر مرحله اول:

در مرحله اول تمامی املاح درشت شن و ماسه ، گل و لای توسط فیلتر پلی پروبین حذف می شود که با حذف این املاح درشت سماور و کتری رسوب نخواهند گرفت و بدین ترتیب با تصفیه آب از بروز سنگ کلیه جلوگیری خواهند شد. زمان تعویض این فیلترها بعد از تعبییر رنگ فیلتر است.

فیلتر مرحله دوم:

در این مرحله فیلتر کربن اکتیو گرانول قرار دارد این فیلتر توانایی تصفیه آب را با کمک دانه های کربن و آزاد سازی یون های مثبت و منفی دارد به طوریکه کلر های موجود در آب و مواد جانبی آن را حذف کند. جنس این فیلتر از کربن گیاهی چون پوسته نارگیل و گردو می باشد و بهترین زمان زمان تعویض فیلتر تصفیه آب حدودا 6-7 ماه بعد از نصب است.

فیلتر مرحله سوم:

این فیلتر کربن فشرده یا کربن بلاک است که در هوزینگ سوم قرار میگیرد این فیلتر تکمیل کننده فعالیت فیلتر مرحله دوم است به طوریکه حتی اگر کلرید از مرحله دوم عبور کرده باشد مرحله سوم از عبور املاح باقی مانده جلوگیری خواهد کرد. از طرف دیگر فیلتر مرحله سوم وظیفه محافظت از ممبران را بر عهده دارد. زمان تعویض این فیلتر هر 4 الی 6 ماه میباشد.

فیلتر مرحله چهار:

فیلتر ممبران به نوعی این فیلتر را قلب دستگاه میدانند این فیلتر توانایی حذف املاح بسیار ریز تا ابعاد 0.0001 میکرون را دارد. املاح سرطان زایی چون فلزات سنگین در این مرحله تصفیه آب حذف میشوند.

فیلتر مرحله پنج و شش

فیلتر این مرحله پست کربن و مینرال معدنی ساز هستند و به ترتیب وظیفه رفع و جلوگیری از بوی بد و نامطبوع آب و مینرال وظیفه اضافه نمودن املاح مفید به آب را دارد.

فیلتر مرحله هفت قلیا ساز و اضافه کننده املاح مفید به آب است

فیلتر مرحله 8 فیلتر محافظ ممبران است که حذف کننده ذرات معلق است. البته در مواردی که قرار است آب چاه تصفیه شود یا به صورت مختلط با آب لوله کشی مصرف شود بسته به سفارش مشتری میتوان در این مرحله فیلتر یو وی را  قرار داد که لامپی با اشعه یووی موظف به حذف باکتری و میکروب ها از آب  است. از مرحله 8 به بعد هم بسته به سفارش قابل طراحی و فروش است اما لازم به ذکر است که در زمان تعویض فیلتر و سرویس از آنجا که بیشتر از 8 مرحله  جزء تعدا مراحل روتین بازار نیستند هزینه زیادی بر عهده خریدار خواهند گذاشت. زیرا خرید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز به دانش و اطلاعات فنی در مورد آن می باشد. برای راهنمای خرید قطعات تصفیه آب با کارشناسان ما در فراب کالا تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =