مقالات آموزشی

3 راهکار رفع تلخی آب تصفیه شده

تلخی آب تصفیه

3 راهکار رفع تلخی آب تصفیه شده ارائه شده توسط فراب کالا: تلخی آب از جمله مواردی است که نمیتوان به طور دقیق و طبق سلیقه تمام افراد آن را بیان کرد چرا که مزه خوب و بد در نظر افراد مختلف متفاوت است برای مثال فردی که مدت ها از آب لوله کشی استفاده کرده از طعم آب تصفیه ناراضی و بنظرش مزه تلخی دارد یا حتی بالعکس فردی که از آب تصفیه استفاده کرده معتقد است آب لوله کشی مزه شور و بدی دارد.

ولی در حالت کلی و معمول باید بگوییم در ابتدا از نظر افراد آب تصفیه شده مزه تلخی دارد این بدان دلیل است که در نتیجه عملکرد فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی حجم زیادی از املاح آب حذف می شود و سختی آب تا حد زیادی کاهش پیدا می کند که باعث تلخی مزه آب می شود. طبعا این مزه خطرناک نیست و جای نگرانی ندارد چرا که دلیل آن تنها تصفیه کامل و حذف زیاد املاح آب است.

راهکار رفع مزه تلخی آب تصفیه شده

دستگاه تصفیه آب خانگی بیس 6 مرحله ای دارند به این معنا که 6 فیلتر برای تصفیه در آنها تعبیه شده است. که در این حالت فیلتر ها شامل 5 مرحله ابتدایی حذف کننده و 1 مرحله مینرال که موظف به بازگردانی مواد مفید به آب است این مرحله با اضافه کردن مواد به آب می تواند مزه تلخی آب را از بین ببرد.

فیلتر قلیا ساز که فیلتر مرحله 7 است همانطور که از نامش بر میاید اضافه کننده مواد قلیایی به آب است طبعا با این کار میتواند در کاهش تلخی آب اثر گذار باشد. راه حل دیگر استفاده از شیر میکس یا افزودن مقدار کمی آب تصفیه نشده به آب مورد مصرف است. همه این راهکار ها موثر هستند ولی استفاده از شیر میکس زیاد پیشنهاد نمی شود چرا که آب تصفیه نشده است و اگر تنظیم شیر میکس را بلد نباشیم ممکن است آّب بدون تصفیه در مورد مصرف قرار بگیرد. یک موردی دیگر هم وجود دارد در مورد خرید فیلتر آب یخچال که گاهاً پیش آمده که بعد از تعویض آب تصفیه شده کمی تلخ مزه است. در این مورد بهتر است، نوع برند دستگاه و نوع فیلتر یخچال رو مورد برسی قرار بدهید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمای خرید حتما در این مورد با کارشناسان فراب کالا تماس حاصل فرمایید.

تلخی آب تصفیه بعد از مدتی مصرف

در مواردی ممکن است شما بعد از مدتی مصرف و استفاده از آب تصفیه شده حس کنید آب مزه تلخی گرفته در اکثر موارد دلیل این پدیده خرابی فیلتر مینرال است و عمر مفید آن تمام شده و لازم است آنرا تعویض کنید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =