مقالات آموزشی

لیست نام اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

لیست نام اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

نام اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی

لیست نام اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟ یکی از سوالات مهم خریداران و استفاده کنندگان می باشد. زیرا دستگاه های تصفیه آب خانگی از قسمت های مختلفی تشکیل شده که با مونتاژ قطعات مختلف در کنار یکدیگر با ترتیب مشخص می تواند آب تصفیه شده را برای شما فراهم آورد. هر کدام از این قطعات وظایف خاص خود را دارند. خرید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی امری اجتناب ناپذیر بوده و شما برای یکبار هم که شده به خرید قطعات دستگاه تصفیه آب نیازمند خواهید شد چرا که علی رغم وجود قطعات دستگاه تصفیه آب در زمان خرید باید به عمر مفید قطعات و حوادث احتمالی که باعث خرابی دستگاه می شوند نیز دقت کرد. برای خرید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی بهتر است اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید تا راحت تر بتوانید یک خرید درست و آگاهانه داشته باشید.

عمر مفید دستگاه های تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه اب خانگی که در مدل های مختلف 6 تا 8 فیلتره تولید می شوند. به تعداد مراحل فیلتراسیون خود دارای فیلتر هستند. هر کدام از این فیلتر ها وظایف و عمر مفیدی دارند. به این صورت که فیلتراسیون مراحل یک تا سه که به مراحل پیش تصفیه آب معروف هستند به دلیل وظیفه آنها که حذف رسوبات و مواد سمی و فلزات و حل شونده های سنگین بالای 1 میکرون  است دارای عمر مفیدی حدود 6 ماه هستند که البته این عمر مفید بسته به میزان ابی که از این فیلتر ها عبور می­کند و کیفیت اب منطقه وابسته است.

عمر مفید فیلتر ممبران

فیلتر ممبران که قلب تپنده دستگاه های تصفیه آب محسوب می شود، مهمترین فیلتر در میان مراحل فیلتراسیون است.

 

عمر مفید فیلتر ممبران

این فیلتر با بهره گیری از روش اسمز معکوس آب را بطور تقریبا کامل تصفیه میکند. عمر مفید فیلتر ممبران بین یک تا دو سال است اما چنانچه فیلتر های مراحل پیش تصفیه خوب کار نکنند و یا در زمان تعویض آن ها از فیلتر های کم کیفیت و نامرغوب استفاده شود عمر این فیلتر نیز کوتاه تر می شود و بطور مستقیم بر روی کارکرد کل دستگاه تصفیه اب تاثیر میگذارد. به منظور خرید فیلتر های مرغوب و با کیفیت می توانیدبه سایت فراب کالا مراجعه نمایید.

 فیلتر های مراحل پنجم و ششم

این فیلتر ها نیز با حذف طعم و بوی نامطلوب اب و هم چنین افرودن مواد معدنی مفید حذف شده آب به کیفیت اب کمک می کنند بسته به کیفیت کارکرد کل دستگاه ، آب آشامیدنی منطقه و میزان استفاده از آن ها عمر مفیدی ما بین 6 تا یک سال دارند.

به طور کلی فیلتر ها جز قطعات مصرفی دستگاه های تصفیه اب محسوب میشوند و باید پس از مدتی تعویض شوند تا در کارکرد دستگاه خللی وارد نشود. خرید فیلتر نامرغوب و بی کیفیت علاوه بر اینکه روی کیفیت آب تصفیه شده تاثیر کذار است باعث خرابی دستگاه تصفیه آب می شود.

 

پرشر سوئیچ

پرشر سوئیچ یا سوئیچ فشار زیاد ، دراای یک مدار الکتریکی است که به منظور محافظت از دستکاه تصفیه اب تعبیه شده است. این سوئیچ زمانی که مخزن اب پر شود به منظرو جلوگیری از فشار زیادی که در پشت ممبران به وجود می آید برق دستگاه را قطع کرده و دستگاه را خاموش می کند تا دچار آسیب نشود. به دلایل موختلفی مانند نوسانات برقی یا… ممکن است این سوئیچ از کار بیفتد. پرشر سوئیچ باکیفیت رامی توانید از فراب کالا تهییه نمایید.

 

سوئیچ فشار پایین

در صورت افت شدید فشار آب ورودی و کم شدن آب سوئیچ فشار پایین عمل کرده و دستگاه تصفیه آب خانگی را خاموش می کند تا از خالی کار کردن پمپ جلوگیری کرده باشد. با انجام این عمل توسط سوئیچ فشار پایین یا لو پرشر پمپ و سایر تجهیزات از آسیب دیدگی محافظت میشوند.

شیر های برداشت

شیر های برداشتی که در روی سینک نصب می­شوند تا شما بتوانید به راحتی آب تصفیه شده را برداشت نمایید از دیگر وسایل جانبی دستگاه های تصفیه اب است که به دلایل مختلف ممکن است دچار خرابی یا شکستگی شوند . فراب کالا انواع مختلف این شیر آلات را در مد ل های ستاره ای و چند رنگ با کیفیت عالی و قیمت مناسب عرضه میکند.

 

پمپ های فشار

به دلیل استفاده دستگاه های تصفیه اب خانگی از سیستم اسمز معکوس، باید یک فشاری برای عبور مولکول های آب از غشای نیمه تراوا وحود داشته باشد . این پمپ های فشار تامین کننده این فشار به منظور تصفیه اب هستند . چنانچه این فشار کم یا زیاد شود و خللی در این پمپ ها ایجاد شود دستگاه به درستی کار نخواهد کردو در اسرع وقت باید تعویض شود.

 

هوزینگ ها

هوزینگ های مختلفی در دستگاه تصفیه آب وجود دارند که محل قرار گیری فیلتر های مختلف هستند .این هوزینگ ها ممکن است به دلیل فشار زیاد یا پوسیدگی در دراز مدت نیاز به تعویض داشته باشند .

محدود کننده جریان فاضلاب

این قطعه در قسمت خروجی فاضلاب ممبران قرار میگیرد و وظیفه ان کنترل دبی آب ناخالص است که به فاضلاب خواهد رفت . چنانچه این قطعه خراب شود یا وجود نداشته باشد آب بدون عبور از فیلتر ممبران بطور کامل به سمت فاضلاب خواهد رفت .

 

شیر برداشت

شیرهای برداشت دستگاه تصفیه آب خانگی قطعه ای است که بسیار با آن سر و کار خواهید داشت . انواع مختلف شیر های برداشت اهرمی و نیمه اهرمی در مدل های مختف وجود دارد. شیر های اهرمی و نیمه اهرمی هفت رنگ و تک رنگ فراب کالا با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در سایت فراب کالا قابل سفارش است.

 

سه راهی ها و اتصالات دستگاه تصفیه اّب

به منظور نصب اتصالات دستگاه تصفیه آب سه راهی های مختلفی مانند سه راهی سه سر فیتینگ مدل T، سه راهی بغل رزوه ، سه راهی سه سر فیتینگ مدل Y  وشیر میکس،زانویی هوزینگ و… وجود دارند که نصب قسمت های مختلف دستگاه را آسان تر می کنند. کیفیت این شیر الات و سه راهی ها در طول عمر دستگاه تصفیه اب تاثیر گذار است . تمامی این قطعات و قطعات مورد نیاز دستگاه تصفیه اب در سایت فراب کالا با بهترین کیفیت و کمترین قیمت عرضه می شوند.

هد پمپ

 

هد پمپ در دو نوع ایرلانی و تایوانی وجود دارد و نحوه عملکرد این پمپ به صورت پیستونی و از قطعات پلاستیکی گرید بهداشتی استفاده شده که در یک کله پمپ از سه سیلندر پیستون استفاده شده است که حرکت پیستونها به صورت شعاعی و دوار روی یک صفحه توسط الکتروموتور تامین می گردد.

 

مخزن دستگاه تصفیه آب

مخزن دستگاه تصفیه اب به دلیل اینکه بعد از فیلتر ممبران قرار می گیرد و اب داخل آن فاقد مواد ضد میکروب است بنا براین باید جنی خوبی داشته باشد تا آب مجددا الوده نشود. خرید بهترین قطعات دستگاه تصفیه آب فراب کالا کی تواند خیال شما را از یک خرید مطمئن  و به صرفه  راحت کند .

از دیگر قطعات و اتصالات دستگاه تصفیه اب خانگی می توان به شاسی گیچ، بسط فاضلاب ، انواع شیر الات اشاره کرد که هر کدام در نوع خود از بهترین و با کیفیت ترین مواد ساخته شده اند. خرید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی فراب کالا ، نیاز تمامی مصرف کنندگان دستگاه های تصفیه اب است . فراب کالا با نهایت احترام به حقوق شما بهترین ها را با کمترین قیمت در اختیارتان قرار میدهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + ده =