مقالات آموزشی

بهترین زمان مناسب تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین زمان مناسب تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین زمان مناسب تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی چه موقعی است؟

بهترین زمان مناسب تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از دغدغه های استفاده کنندگان از این دستگاه می باشد. اگر چه فیلتر های تصفیه اب فاقد تاریخ انقضا هستند اما معمولا برای آن ها یک طول عمر مفید پیشنهاد می شود. اگر تعویض به موقع و دوره ای فیلتر کربنی دستگاه تصفیه اب را پشت گوش بیندازید با کیفیت نامطلوبی از آب مواجه خواهید شد.

بهتر است فیلترهای دستگاه تصفیه اب را در یک سیکل یک ساله در نظر بگیرید.

در واقع فرکانس تعویض (تعداد دفعات تعویض ) فیلتر ها تابع میزان اب مصرفی و همین طور کیفیت آب است . با این حال بهتر است یک قانون کلی برای آن در نظر گرفت مثلا یک پروسه 3 تا 6 ماه می تواند زمان خوبی باشد. اگر فیلتر هایی که بیشتر نیاز به تعویض دارند را بطور کلی در یک دستگاه 5 مرحله ای فرض کنیم آن گاه تمامی دستگاه ها مراحل زیر را خواهند داشت:

  • فیلتر های رسوبی 2-5 میکرونی در مرحله اول (تعویض هر 6 ماه یکبار)
  • فیلتر های 4 کربنی تا 5 میکرونی در مرحله 2و3 (تعویض هر 6 ماه یکبار)
  • فیلتر پست کربن که در مرحله 5 قرار میگیرد(هر12 ماه یکبار)
  • فیلتر ممبران که در مرحله 4 است (2 -5 سال یکبار)

ابتدا به فیلتر ممبران یا اسمز معکوس می پردازیم زمان تشخیص پایان طول عمر این فیلتر اصلا مشخص نیست برای فهمیدن زمان تعویض بهتر است  میزان سختی آب را اندازه بگیریم یا اینکه با تغییر طعم و بوی آب متوجه زمان تعویض آن شویم.

 

خرید یک پک فیلتر تصفیه آب یکساله از فراب کالا

چهار فیلتر باقیمانده یک تکه کیک هستند. برای سهولت بیشتر، توصیه می کنیم به سادگی یک بسته یک ساله خریداری کنید. بسته فیلتر یک ساله دقیقاً آنچه را که برای گذراندن 12 ماه نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. اما همچنان باید به یاد داشته باشید که در واقع فیلترها را تغییر دهید. آن را در تقویم خود علامت گذاری کنید، یک یادآوری در تلفن خود تنظیم کنید یابر روی  برچسب روی محفظه فیلترعلامت گذاری کنید .شما باید بسته فیلتر یک ساله خود را در مکانی خشک نگهداری کنید تا مطمئن شوید که آنها برای حداکثر کارایی آماده هستند. برای خرید فیلتر تصفیه آب می توانید به سایت فراب کالا مراجعه نمایید.

 

 

اگر در منطقه ای هستید که مجبورید از آب چاه استفاده کنید، باید ماهانه آب تصفیه شده خود را با دستگاه TDS متر چک کنید.

این مورد بیشتر در مناطق شمالی کشور مورد استفاده قرار می گیرد که ممکنه از آب چاه برای آب مصرفی خود استفاده کنند. TDS سنج نقش حیاتی در سنجش میزان سختی آب دارد. (Total Dissolved Solids) به معنای کل جامدات محلول در آب و بیانگر مجموع غلظت مواد محلول در آب را مشخص می کند. پس در منطقه ای از کشور زندگی می کنید که مجبور هستید از آب چاه استفاده کنید، لازم است در این زمینه بیشتر دقت کنید. TDS سنج تنها برای سنجش میزان سختی اب به منظور تعویض ممبران نیست بلکه استفاده از آن در مراحل مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی و آب ورودی و خروجی میتواند اطلاعات خوبی در زمینه کیفیت آب منطقه قرار دهد. مثلا اگر میزان سختی آب زیاد باشد فیلتر های کربن خیلی سریع خراب  میشوند و هم چنین به فیلتر ممبران نیز آسیب وارد می شود.طبق تحقیقاتی که صورت گرفته، میزان مطلوب TDS در دستگاه تصفیه آب خانگی باید در محدوده 50 تا 170 (ppm) باشد

 

عوارض عدم تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب در زمان مناسب

آیا لیوان آبی که می خواهید مصرف کنید فکر می کنید بوی یا طمع آب تغییر کرده یا حاوی کمی املاح است، در این صورت شما باید فیلتر دستگاه تصفیه آب خود را تعویض کنید. در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی رسوبات در منافذ فیلتر ها می مانند و باعث ایجاد طعم و بوی نامطبوع آب خواهند شد. به علاوه تجمع مواد معدنی باعث ایجاد رسوب در لوله شیر برداشت آب خواهد شد و به سیستم لوله کشی دستگاه تصفیه آب آسیب می رساند. بنابراین خرید فیلتر تصفیه آب و تعویض به موقع از ضروریات است.

 

چگونه زمان تعویض فیلتر را به یاد داشته باشیم ؟

گاهی لازم است کسی به موقع به ما یادآوری کند تا یک کار را انجام دهیم. خرید فیلتر تصفیه آب فراب کالا این امکان را بای شما فراهم می کند تا به موقع بتوانید فیلتر های دستگاه تصفیه آب خود را تعویض کنید. بله درست است فراب کالا با ارائه خدمات پس از فروش زمان تعویض فیلترها را به شما یادآوری میکند. این مرکز معتبر بهترین و عالی ترین گزینه برای خرید فیلتر تصفیه آب مرغوب است.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =