مقالات آموزشی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

قیمت دستگاه تصفیه آب از مسائل مهمی است که حتی میتواند افراد را از خرید منصرف کند. از آنجا که رسوبات و نمک های محلول و انواع میکروارگانیسم هایی که در آب های لوله کشی وجود دارند تنها از طریق دستگاه تصفیه آب از بین می روند وجود یک تصفیه آب در هر خانه ای ضروری است پس سعی میکنیم در این مقاله به برسی قیمت دستگاه تصفیه آب و فاکتور های اثر گذار بر آن بپردازیم تا با اطلاعات بیشتر و کمترین قیمت بتوانید دستگاه مناسب را خریداری کنید.

 چه فاکتورهایی باعث کاهش یا افزایش قیمت دستگاه تصفیه میشوند ؟
چطور میتوانیم برخی از هزینه های خرید را کاهش دهیم ؟

انواع دستگاه های تصفیه آب:

انواع مختلفی از تصفیه آب ها موجود هستند که در مقالات قبل کامل بررسی شده اند. دستگاه ها بسته به کارایی قیمت های متغیری دارند به طوریکه قیمت دستگاه تصفیه آب سرشیری کمترین بعد از آن پارچی و پیش تصفیه و سپس مدل های اسمز معکوس و کیسی قیمت بالا تری دارند. در ادامه میانگین قیمت دستگاه های تصفیه آب به طور تقریبی بیان شده است.

سرشیری :۳۵۰۰۰۰ تومان ، پارچی :۷۰۰۰۰۰ تومان ، پیش تصفیه :۱۰۰۰۰۰۰ تومان ، اسمز معکوس :۱۸۰۰۰۰۰ تومان ، کیسی :۴۰۰۰۰۰۰ تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

نمونه های سر شیری ، پارچی و پیش تصفیه در زمان خرید قیمت پایین تری دارند. بنابراین اگر قرار باشد تنها قیمت پایین را مورد برسی قرار دهیم خرید دستگاه تصفیه آب سرشیری و پارچی بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. اما با وجود پایین بودن قیمت دستگاه تصفیه آب سرشیری و پارچی این مدل ها عملکرد مطلبوب و توانایی تصفیه آب کمی دارند. در حالیکه تصفیه های اسمز معکوس شاید هزینه اولیه کمی بالاتر نیاز داشته باشند اما عملکرد بهتر و شرایط سرویس بسیار راحت تری دارند همچنین مصرف برق پایینی دارند.

از سوی دیگر قیمت دستگاه تصفیه آب کیسی بالا ولی عملکرد خوب و توانایی مطلبوبی در تصفیه دارد اما نکته مهم اینجاست که این مدل های کیسی شرایط سرویس سخت تری دارند و فیلر های آن در بازار رایج نیستند و سخت پیدا میشوند. بنابراین باتوجه به توضیحات مختصر بالا و سایر مقاله های سایت که به برسی انواع دستگاه تصفیه آب پرداخته اند میتوان نتیجه گرفت اقتصادی ترین انتخاب، خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است چراکه علاوه بر قیمت معقول اولیه عملکرد خوب و شرایط سرویس کم هزینه ای دارد.

نکات مهمی هستند که بر قیمت دستگاه تصفیه آب اثر دارند:

  • تعداد مراحل
  • جنس دستگاه
  • کیفیت و عمر مفید دستگاه
  • در دسترس بودن یا طراحی خاص قطعات و فیلتر ها
  • حد اکثر توان تصفیه آب و حذف املاح مضر
  • مدت زمان لازم برای تصفیه
 • میزان آب تصفیه قابل برداشت
 • برند دستگاه
 • گارانتی و خدمات
 • استفاده یا عدم استفاده از برق و آداپتور

تکنیک افزایش و کاهش قیمت دستگاه تصفیه آب:

  • با کم کردن یا اضافه کردن تعداد مراحل در مدل دستگاه هایی که امکان افزایش یا کاهش تعداد مراحل در آنها وجود دارد میتوان قیمت دستگاه تصفیه را کاهش یا افزایش داد. (مثلا حذف لامپ u v در مواردی که به آن نیاز نیست )
 • خرید و انتخاب مدل هایی که نصب تخصصی دارند یا برند هایی که شرایط نصب ساده ای دارند
 • خرید از دفاتری که نصب توسط افراد عادی تایید شده یا غیر قابل پذیرش است
 • انتخاب مدل هایی که روتین و در بازار رایج هستند یا مدل هایی با طراحی خاص که فیلتر ها و لوازم به راحتی و در همه فروشگاه ها یافت نمیشود
 • انتخاب و خرید دستگاه هایی که توانایی تصفیه آب بالا تر و کامل تری دارند ( دستگاه باید بتواند سختی آب را کمترین مقدارد حدودا کمتر از ۱۰۰ برساند)
 • مقایسه کیفیت ها و مشخصات بدون توجه به برند دستگاه

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی:

این دستگاه ها را می توانید با قیمت عمده از نمایندگی خریداری کنید . فراب کالا نمایندگی دستگاه های تصفیه آب را دارد که این دستگاه ها را با ضمانت نامه سالانه و با خدمات پس از فروش ارائه می دهد . افراد می توانند برای خرید و یا مشاره با شماره تلفن های ۰۳۱۵۵۲۳۶۸۴۸ مشاوره و پشتیبانی : ۰۹۱۳۲۶۲۶۸۴۸ – تماس گرفته و سوالات خود را با متخصصین مطرح کنند .

نکته مهم اینکه از خرید دستگاه های تایوانی بدون ضمانت نامه خودداری کنید چون ممکن است تقلبی باشد . فراب کالا که مرکز فروش انواع دستگاه های تصفیه در کاشان است کمترین قیمت دستگاه تصفیه آب و بهترین برندها را ارائه می دهد.

علت پایین بودن قیمت ها در فراب کالا چیست ؟

فروش یک محصول باید هزینه های تولید یا خرید را برگرداند علاوه بر ان با سود حاصل از فروش هزینه را جبران کند که این هزینه ها عمدتا شامل موارد زیر میباشد:

اجاره انبار و فروشگاه
خواب پول
اسطهلاک سرمایه
هزینه حمل و نقل
خسارت های احتمالی از شکستگی و مرجوعی کالا ها
هزینه تبلیغات
هزینه حقوق پرسنل……………

همه این هزینه ها نهایتا بر میانگین فروش ماهانه تقسیم شده و به قیمت دستگاه تصفیه آب  اضافه میشود و به این ترتیب هرچه هزینه بالا تر رود و نیاز به سود فروش بیشتر باشد یا میانگین فروش کاهش یابد قیمتی که خریدار باید پرداخت کند بیشتر خواهد بود و بالعکس باکاهش هزینه ها و سود و افزایش فروش قیمت قابل پرداخت توسط مشتری کاهش خواهد یافت.
این مجموعه با علم به این مسئله وکاهش حداکثری هزینه و کم کردن سود موفق به ارائه دستگاه های روتین بازار با کمترین قیمت و کیفیت ضمانتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =